9.9 C
Jonava
2024 / 03 / 28

Drąsus sprendimas padėjo atrasti save: po motinystės atostogų moteris kardinaliai pakeitė gyvenimą

Ar jau skaitėte?

Vaida SablinskieneLietuvos moterys yra vienos labiausiai išsilavinusių Europos Sąjungoje, tačiau joms iki šiol sunku suderinti šeimą ir mėgstamą darbą ar karjerą – tarp visų šalies vadovų jų yra apie 40 proc., o atlyginimai vis dar mažesni nei vyrų. Ką moteriai reiškia pradėti verslą, savo kailiu patyrė ir neseniai 30-metį atšventusi vilnietė Vaida Šablinskienė. Atsisakyti stabilaus darbo įmonėje, kurioje ji praleido 8 metus, ir nerti į visiškai naują sritį buvo tikras iššūkis. Nekilnojamąjį turtą (NT) pardavinėjanti moteris neslėpė palaikymo dėl drąsaus sprendimo sulaukusi tik tuomet, kai verslas ėmė sektis.

- Reklama -

Nors nuo mažens V.Šablinskienė svajojo apie teisininkės karjerą, viskas klostėsi pagal kitokį scenarijų. Baigusi teisę ji suprato, kad savęs šioje srityje nemato, tad pradėjo dirbti vienoje iš didžiausių logistikos įmonių. „Palaipsniui kilau karjeros laiptais – perėjau net keturias pozicijas, sekėsi labai gerai, tačiau mane varžė rutina ir rėmai. Darbas būdavo nuo aštuonių iki penkių, turėjau savo klientus, pas kuriuos vykdavau kiekvieną savaitę ir atlikdavau tuos pačius veiksmus. Jei pasistengdavau – gerai, jei darbą atlikdavau prasčiau – taip pat gerai. Nebuvo jokios motyvacijos stengtis. Toliau viskas vyko žaibiškai – vyras, du nuostabūs sūnūs ir graži idilė”, – pasakoja V.Šablinskienė.

Po tris su puse metų trukusios motinystės į buvusį darbą moteris negrįžo. Stabilų atlyginimą V.Šablinskienė iškeitė į nežinomybę ir, regis, neapsiriko. Beveik dvejus metus pagal individualios veiklos pažymą dirbanti jauna moteris paskaičiavo, kad vidutinis jos mėnesinis atlygis yra daugiau nei dvigubai didesnis nei statistinis Lietuvos vidutinis atlygis. Netrukus ji išvyks mokytis NT verslo subtilybių ir tobulinti žinių į Ameriką, kur už gerus darbo rezultatus ją siunčia agentūra.

– Kas nutiko per motinystės atostogas, kad nusprendėte kardinaliai pakeisti profesinę veiklą?

– Iš pradžių planavau, kad grįšiu į savo buvusią darbo vietą ir toliau kilsiu karjeros laiptais, tačiau iš visų pusių pradėjau girdėti, kad niekas manęs nenorės su dviem mažais vaikais, kurie nuolat sirgs. Ir tai mane baugino. Ilgainiui ir pati pradėjau galvoti, kad nieko nebemoku ir niekam nebebūsiu įdomi. Tai buvo labai sunkus periodas.

Deja, būdama namuose iki galo laiminga taip pat nesijaučiau. Manęs neslėgė ūkio darbai. Pati prižiūrėjau vaikus, neturėjau nei auklių, nei pagalbos iš tėvų, pagamindavau valgyti, susitvarkydavau ir vis galvodavau: o kas toliau? Sukausi greitai, todėl man likdavo dar daug laisvo laiko. Skaičiau, nėriau, susitikinėjau su draugėmis, tačiau vis kirbėjo jausmas, kad turiu laiko, energijos, bet nežinau, kaip ją panaudoti.

- Reklama -

NT susidomėjau visiškai atsitiktinai. Pirkome sodybą ir man pasidarė labai įdomus pats paieškos procesas. O kai atvykome apžiūrėti vienos iš jų, mus pasitiko brokeriai – vyras ir žmona. Man padarė didžiulį įspūdį, kokie jie laisvi, įkvėpti, daro tai, kas jiems patinka, patys sau užsidirba, neturi labai griežtų rėmų. Iškart pajutau, kad noriu to paties. Tuoj po motinystės atostogų užsirašiau į brokerių kursus, praėjau apmokymus ir pradėjau dirbti.

– Kas buvo sunkiausia pradžioje?

– Sunkiausia buvo tai, kad iš pradžių nesulaukiau palaikymo iš artimųjų. Mano šeimos nariai visada dirbo samdomą darbą, kai labai aišku, kiek laiko dirbi ir kiek uždirbi. O čia viskas atvirkščiai. Tai verslas, kuriame iš pradžių privalai padaryti didžiulį įdirbį, investuoti daug pinigų, kad vėliau uždirbtum jų dar daugiau. Taigi man teko pačiai savimi tikėti. Iš pradžių dirbdavau labai daug, tikrai ilgiau nei po 8 valandas, dažnai ir savaitgaliais buvau retas svečias namuose. Teko daug investuoti į mokymus. Mama vis sakydavo, kad dirbu daug, o pinigus dar ir pradirbu, vis klausdavo, kam man to reikia.

Viskas priklauso nuo darbo rezultatų – kiek sandorių padarau. Ir tai man patinka. NT agentūroje „Capital“ pati sau esu vadovė, buhalterė ir darbuotoja. Darbo grafiką susidėlioju pagal savo asmeninius prioritetus. Jeigu reikia, galiu darbą baigti 15 valandą, tačiau būna, kad suplanuoju susitikimus vėlai vakare ar savaitgaliais. Žinoma, vis atsiranda mane smerkiančių kurie sako, kad mažai laiko praleidžiu su vaikais. Tačiau kodėl negaliu tvarkyti savo reikalų, kol jie, pavyzdžiui, miega? Be to, laikas su šeima būna daug produktyvesnis ir prasmingesnis, kai pats esi laimingas, o pavargusiems nuo nemėgstamo darbo norisi tik televizorių laisvu laiku spoksoti.

- Reklama -

– Kas Jus šiuo metu labiausiai įkvepia?

– Man patinka pardavimo procesas, patinka sudaryti sandorius. Tačiau sandoriai – tik darbo rezultatas, jo vainikavimas, o labiausiai pasikraunu nuo bendravimo su žmonėmis. Aš iš tiesų noriu jiems padėti ir tai man suteikia labai daug energijos. Per dvejus metus daugybei žmonių esu padėjusi ir konsultavusi nemokamai, nes tikiu, kad ne viskas matuojama pinigais. Mano variklis – geras pojūtis, kai visos trys pusės – pirkėjas, pardavėjas ir aš – liekame laimingi ir patenkinti.

Taip pat man patinka kaskart perlipti per save ir kapstytis vis sudėtingesniuose procesuose. Tokiais atvejais padeda teisės studijos, nusimanymas dokumentacijoje. Labai svarbu išmanyti visą pardavimo procesą, taip pat turėti platų įvairių sričių specialistų ratą, į kuriuos gali kreiptis patarimo. Tai darbas, kuriame niekada negali saugiai jaustis žinių prasme, turi nuolat tobulėti ir keistis. Mūsų visuomenė vis labiau pripranta prie brokerių, vis dažniau renkasi šią paslaugą, todėl norėdamas išsiskirti privalai nuolat augti ir tobulėti, gilinti savo žinias, o mokytis man labai patinka. Mano manymu, tai svarbiausia asmenybės augimo sąlyga.

– Kaip per šiuos dvejus metus pasikeitė požiūris į brokerio darbą?

– Anksčiau man atrodė, kad brokeris yra komforto reikalas. Jeigu žmogus neturi laiko savo būsto pardavinėti pats, samdosi brokerį. Dabar žinau, kad geras brokeris sutaupo laiko, energijos ir pinigų. Aišku, suteikia ir komforto, bet tai antraeilis dalykas.

– Ar pasikeitė santykiai su vaikais?

– Taip, dabar jiems skiriu daugiau dėmesio ir tikro laiko. Kai būni namuose visą dieną, visiškai nereiškia, kad laiką leidi su vaikais. Valgio gaminimas, skaitymas, spoksojimas į televizorių, bendravimas su draugėmis nėra laiko leidimas su vaikais. Kai būnu su jais dabar, visas mano dėmesys skirtas tik jiems. Ir esu rami, kad jeigu jie susirgs, aš bet kada galėsiu deleguoti darbus asistentei, komandai ir išeiti bet kada namo, prieš nieką nesiteisindama.

– Jums labai greitai pradėjo sektis. Išduokite paslaptį, kaip Jums tai pavyko?

– Čia nėra jokios sėkmės – tai darbas, noras ir tinkama vieta. Man patinka tai daryti. O kai daug dirbi, stengiesi, visada bus geras rezultatas. Todėl, kai kyla kompetencija, šioks toks stabilumas atsiranda. Jau nebėra taip, kad kurį nors mėnesį neuždirbsi. Tu uždirbi visada, tik vieną mėnesį – daug, o kitą – šiek tiek mažiau.

Kad darbas būtų produktyvus, reikia išmokti planuoti savo dieną pačiam. Į mobilų telefoną esu atsisiuntusi puikią programą, kuri man labai padeda planuoti, nes kiekvienai sričiai (einamųjų darbų, sandorių, pirkinių ir t. t.) turiu atskirą skiltį, kurią nuolat peržiūriu, įvedu naujus dalykus, trinu padarytus darbus. Telefonas visada po ranka, todėl jame yra ir metiniai tikslai, ir mano mintys, ir mokesčiai, kuriuos turiu sumokėti, grožio procedūros, kokią knygą planuoju perskaityti, sporto valandos ir pan. Suplanuotus susitikimus man primena „google“ kalendorius. Produktyvumą didinu susitikimus ir apžiūras derindama tik tam tikrais vakarais. Esu paskyrusi 3-4 vakarus, kai tikrai esu tik su vaikais. Ką su jais veiksime, taip pat planuoju iš anksto. Žodžiu, mano paslaptis paprasta – užrašai, planai ir dar kartą užrašai.

– Ką galėtumėte patarti kitoms moterims, svajojančioms apie nuosavą verslą?

Pirmiausiai klausyti savo širdies, o ne aplinkinių. Antras žingsnis – detaliai aprašyti savo svajonę ar tikslą ant popieriaus ir po truputį pradėti įgyvendinti. Pavyzdžiui, išsirinkti patikimą NT kompaniją, pasikalbėti su jai priklausančiais žmonėmis, įveikti mokymų etapą, o tuomet imtis naujos veiklos. O geriausias laikas permąstyti savo gyvenimą yra motinystės atostogos.

Vaida Šablinskienė

- Reklama -

Skrandžio skausmas: kodėl atsiranda ir kaip jo išvengti

Skrandis yra vienas iš svarbiausių virškinimo organų, atliekantis pagrindinį vaidmenį maisto perdirbime ir maistinių medžiagų įsisavinime. Skrandžio skausmas pažįstamas daugeliui – bent kartą gyvenime su juo yra susidūręs kone kiekvienas mūsų. Nors dažniausiai skrandžio...

Kada verta iškeisti didesnį būstą į mažesnį

Daug metų Lietuvoje didesnis būstas laikytas pranašesniu už mažesnes gyvenamąsias erdves. Tačiau keičiantis ekonominei padėčiai ir visuomenės vertybėms, šis suvokimas sparčiai keičiasi. Kas lemia mažesnių būstų populiarėjimą bei kokius aspektus reikėtų apsvarstyti prieš priimant...

Lietuvos ežerai praturtinti dirbtiniu būdu išveistais plačiažnypliais vėžiais

Žuvininkystės tarnybos vykdomi plačiažnyplių vėžių (Astacus astacus L) išteklių atkūrimo Lietuvos vandens telkiniuose darbai antri metai iš eilės yra sėkmingi. Praėjusiais metais pavyko dirbtiniu būdu išveisti ir į Veprio ežerą (Zarasų raj.) išleisti 2...

Reguliarūs pusryčiai ir subalansuota mityba – raktas į gerą moksleivių sveikatą

Vasaros laikotarpiu laisvesnius vaikų valgymo įpročius vėl grąžinti į rudenį grįžtančią rutiną tėvams yra tikras išbandymas. Specialistai atkreipia dėmesį, kad nuolat augimo procese esančių vaikų mityba turėtų būti nuosaiki, įvairialypė ir subalansuota bei ypač...

Duotas startas atsinaujinusiai Moterų Lietuvos krepšinio lygai

Penktadienį, rugsėjo 15 dieną, Panevėžyje surengtas Moterų Lietuvos krepšinio lygos (MLKL) atidarymas. Artėjantį 2023-2024 m. sezoną lyga pasitinka atsinaujinusi – iškilmingo renginio metu pristatytas naujasis generalinis lygos rėmėjas „SMART WAY“, o lyga nuo šiol...

Mirė pro ligoninės langą iššokęs pacientas

Mirė pro Biržų ligoninės langą iššokęs pacientas, praneša policija. Teisėsaugos duomenimis, šeštadienį, apie 22 val. iš VŠĮ Biržų ligoninės antro aukšto, per langą, iššoko pacientas (gim. 1981 m.), kuris nuo 2023 metų gegužės 15 d....

Darbo ateities tyrėja: į dirbtinį intelektą reiktų žiūrėti, kaip į vasaros praktikantą, kuris visą...

Dirbtiniam intelektui sparčiai skinantis kelią į visas darbo sritis, neretam kyla nerimas dėl ateities. Aalto universiteto darbo ateities tyrimų programos vadovė ir dėstytoja Herta Vourenma sako, kad pokyčius išgyvename visi, svarbiausia – prie jų...

Istorija iš gyvenimo: prostatos vėžys neaplenkia ir stipriausių

59-erių kaunietis Algirdas Jakimavičius atviras – jei galėtų laiką atsukti atgal, į savo sveikatą žiūrėtų kitaip. Prieš kelerius metus prostatos vėžiu susirgęs, jos operaciją patyręs vyras šiandien pasakoja, kaip ir daugelis, į pirmuosius organizmo...

Kaip po nerūpestingo vasaros sezono atgauti gerą fizinę formą?

Pasibaigus vasaros sezonui daugelis iš mūsų susiduria su nerūpestingų atostogų ir dinamiško gyvenimo ritmo pasekmėmis. Tačiau gera žinia ta, kad po vasaros sezono susigrąžinti sportinę formą yra gana nesudėtinga, jei tik nuosekliai laikysitės savo...

Žinoma vizažistė pataria: kaip atlikti nepriekaištingą makiažą su vos keliomis priemonėmis

Be makiažo nė dienos neįsivaizduojantys žmonės dažniausiai savo kosmetinėse turi begales produktų. Visgi, nors neretai kyla pagunda pirkti naujus produktus, savo grožio rutiną paįvairinti galima ir su jau turimais produktais. Žymi vizažistė Alina Silivanova-Alinka...

Maistas ir medžiotojai veja laukinius gyvūnus į kelius – artėja žvėrių aktyvumo pikas

Ruduo – kone klastingiausias laikotarpis vairuotojams. Po vasaros į gatves sugrįžta didesni eismo srautai, ilgėja tamsusis paros metas, padažnėja krituliai. Papildomų iššūkių keliuose kelia ir tradiciškai rugsėjo pabaigoje bei spalį suaktyvėjęs gyvūnų judėjimas. Dėl...

Plaukų slinkimo problemoms spręsti – ne „stebuklingi“ šampūnai

Įprastai žmogus per dieną praranda 40-150 plaukų, bet šis skaičius gali stipriai padidėti dėl netinkamos jų priežiūros ar bendros žmogaus organizmo būklės pablogėjimo. Į holistinio požiūrio „AUM Wellness Clinic“ grožio pusryčius, susirinkęs gausus būrys...

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas)

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas) Traškūs išorėje ir minkšti viduje – avinžirnių falafeliai užkariauja ne tik veganų virtuves: tradicinis Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros šalių patiekalas puikiai pritaikomas...

„Paysera“ Europos klientams pristato šaltibarščių spalvos mokėjimo kortelę

Lietuviška finansinių technologijų įmonė „Paysera“ pristatė šviesiai rožinę, arba tiksliau sakant, lietuviškų šaltibarščių spalvos „Visa“ mokėjimo kortelę. Tai yra trečioji naujo dizaino mokėjimo kortelė nuo praėjusių metų pavasario, kai įmonė pristatė naują logotipą ir...